O LOKALITĚ

Okolo Zahálky to žije. Jsme v oblíbené části Prahy 4 přímo u klidné Vltavy. Podél řeky se míhají cyklisté na povltavské stezce a vedle se hraje golf na hřišti Hodkovičky ve scenérii jako z obrazů Kamila Lhotáka. Na opačné straně se na viaduktu míjejí tramvaje na úpatí kopce vilové čtvrti Hodkovičky.

Právě tady jsme si vysnili místo, kde se bude blaženě usínat s dechberoucím výhledem na Vltavu. Kde budeme chtít nekonečně protahovat ranní kávu na terase. Kde si budeme užívat každý příchod domů přes vlídná venkovní prostranství plná zeleně. Kde se budeme chtít vybavit knížkami a houpací lenoškou pro posezení u okna velkého jako otevřená náruč.

Malebná scenérie okolí Vltavy na jedné straně a spojnice s centrem a jihem města na druhé straně vymezují budoucí moderní čtvrť Zahálka. Dnes na Zahálce můžeme vidět buď zapomenutý a neopečovávaný brownfield, jehož jedinou poezií jsou čmeláci na bodláčí a rozbujelé šípky. Anebo se můžeme v představách přenést do mysli architektů studií Bevk Perovič Arhitekti (Slovinsko), Under-Construction Architects (Česko) a Yashar Architects (Izrael) a atelieru zahradní architektury Flera. Ti všichni vtiskli nejlepší podobu našemu snu o tom, jak sem vrátit život a potěšení z každého všedního dne.

Všechna práce na tom, aby se vize proměnila ve skutečnost, je teď na nás. Vy si vbrzku užijete chvíle nicnedělání na Zahálce. Věříme, že se nám to povede stejně dobře jako naše nejlepší projekty v blízkosti Vltavy v Karlíně, který jsme dokázali změnit k nepoznání na jednu z nejvyhledávanějších čtvrtí.

ZAHÁLKA
je blízko

GOLF

1 minuta pěšky

IN LINE BRUSLE

Dráha minutu pěšky

MODŘANSKÁ ROKLE

10 minut na kole

CYKLOSTEZKA

1 minuta chůze

NÁRODNÍ DIVADLO

20 minut tramvají

POLIKLINIKA

10 minut tramvají

LETIŠTĚ

30 minut autem

NÁPLAVKA V CENTRU

15 minut na kole nebo tramvají

FREE STYLE PARK

5 minut chůze

LANOVÝ PARK

co by kamenem dohodil

VODPOČÍVÁRNA

na dosah

ZÁTIŠSKÝ POTOK

Pod okny